Author Topic: Κάπνισμα στο Cafe Igodo (Μπουρνάζι) και θρασύτατη συμπεριφορά ιδιοκτήτη σε έγκυο γυναίκα  (Read 3144 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline spiros

  • Administrator
  • Παλαιό μέλος
  • *****
  • Posts: 476
  • Gender: Male
    • spiros.doikas
    • greektranslator
    • Μεταφράσεις Αγγλικά-Ελληνικά
  • Κάπνισμα: Δεν κάπνισα ποτέ
Κάπνισμα στο Cafe Igodo (Μπουρνάζι) και θρασύτατη συμπεριφορά ιδιοκτήτη σε έγκυο γυναίκα

Το παρακάτω προέρχεται από αξιόπιστη πηγή και το δημοσιεύω αυτολεξεί:

Εμπειρία από το Cafe Igodo στο Μπουρνάζι (Igodo, Μεγ. Αλεξάνδρου 71, Περιστέρι ) - Χώρος μη καπνιζόντων δεν υπάρχει στο καφέ και ο χώρος μοιάζει με τεκέ:

Έγκυος γυναίκα με τον σύζυγό της ζήτησαν ευγενικά από το γκαρσόνι να κάνει σύσταση στους παρακείμενους πελάτες να μην καπνίζουν γιατί η έγκυος ενοχλείτο και ήταν επικίνδυνο και ανθυγιεινό και για αυτήν και για το παιδί, και αυτός κάλεσε το αφεντικό που δεν βρισκόταν εκεί. Ύστερα από 10 λεπτά ήρθε το αφεντικό και ενώ δεν κρατούσε τσιγάρο, πήγε στο μπαρ, άναψε ένα τσιγάρο επίτηδες και ήρθε πάνω από την έγκυο με το τσιγάρο και με ύφος τσαμπουκά. Είπε στον σύζυγο: «εσείς με ζητήσατε;» και ο σύζυγος απάντησε: «ζήτησα από το παιδί να κάνει σύσταση στους παρακείμενους πελάτες να μην καπνίζουν γιατί η γυναίκα μου είναι έγκυος και ενοχλείται και δεν υπάρχει χώρος μη καπνιζόντων». Η απάντηση του αφεντικού ήταν η εξής: «κάνε μου καταγγελία, κάνε μου ό,τι θες, δεν με νοιάζει, εμείς εδώ θα καπνίζουμε». Και το ζευγάρι έφυγε...