Author Topic: Ο βιασμός της φύσης από τους καπνιστές  (Read 8201 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline spiros

  • Administrator
  • Παλαιό μέλος
  • *****
  • Posts: 476
  • Gender: Male
    • spiros.doikas
    • greektranslator
    • Μεταφράσεις Αγγλικά-Ελληνικά
  • Κάπνισμα: Δεν κάπνισα ποτέ
kaeir:

Μιλάω για βιασμό της φύσης γιατί μόνο παρθένα και καθαρή δεν την αφήνουν οι καπνιστές.
Πηγαίνεις στη θάλασσα να απολαύσεις λίγο καθαρό αέρα(όσο γίνεται βέβαια στην Αττική) και δεν έχεις που να καθήσεις στην ακρογιαλιά,γιατί την έχουν κάνει απέραντο σταχτοδοχείο.
Άντε λες τι να κάνω θα στρώσω πάνω στ'αποτσίγαρα-εξάλλου δεν έχεις κι άλλη επιλογή.
Κάνεις το μπάνιο σου κι εκεί που απολαμβάνεις την ηλιοθεραπεία σου(τον ήλιο,τη θάλασσα,το αεράκι)σου έρχεται μια απερίγραπτη "μπόχα-τσιγαρίλας",από κάποιον "ανώμαλο"που ήρθε να απολαύσει;;; τη φύση,βιάζοντάς την.Και σου έχει έρθει να καθήσει και κολλητά για να σου κάνει επίδηξη της γοητίας του-κατ'αυτόν τον τρόπο,καμαρώνοντας κιόλας για το επίτευγμα που πράττει.
Μα δεν καταλαβαίνουν ότι γίνονται γελοίοι έτσι;
Δεν ξέρω για άλλες γυναίκες,αλλά εμένα είναι η πιο αηδιαστική εικόνα που μπορεί να μου βγάλει ο άλλος με το κάπνισμα και ειδικά στη φύση.
Δεν ξέρω γιατί κάποιοι ανεγκέφαλοι ερωτίλοι έχουν συνδυάσει τον αντρισμό με το κάπνισμα.Μάλλον ακριβώς γιατί είναι ανεγκέφαλοι.
Γι'αυτό κάποια στιγμή Η ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ Η ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ,ειδικά μετά τα 40 που αρχίζει η πτωτική λειτουργία.Όποιος κατάλαβε,κατάλαβε. Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.

Επίσης βρήκα στο ίντερνετ μια πολλή καλή ταμπέλα φυσιολατρικής οργάνωσης,που έλεγε:
"Αφήστε τη φύση παρθένα.Είναι το μόνο θηλυκό που το έχει ανάγκη πάνω στη γη."
« Last Edit: 06 May, 2007, 23:30:56 by spiros »

Offline yasmin1gr

  • Πρωτάρης
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
  • Ακόμη και τα ζώα υποφέρουν απο το κάπνισμα
Θα παρατηρησω οτι οι καπνιστές ειναι οι μονοι που κανούν τα ιδια και στα σπίτια που πανε... γοπες κατω.. τιγκα τα σταχτοδοχεία αφημένα σε πλήρη θέα, τρυπες στα χαλιά αν πέσουν.. στάχτες που περιφέρονται...μυρωδιά καπνου για ώρες...
Ζωοφιλικό Σωματειο Αργος- Ομάδα Ψυχολόγων Υπερ των Ζώων

Offline psyhunterson

  • Πρωτάρης
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
  • Human mind is a parachute. It works when it's open
είναι μια βρώμικη συνήθεια. Δεν υπάρχει αμφιβολία...

όσο για τον ανδρισμό, νομιζω πως έχει καθιερωθεί υποσυνείδητα από το πολύ πετυχημένο μάρκετινγκ. Ο ώριμος, αρρενωπός γοητευτικός άνδρας που είναι ελαφρώς αξύριστος, μάγγας και καπνίζει...

και η λεπτή, καλίγραμμη γυναίκα  που καπνίζει γεμάτη αισθησιασμό και σπιρτάδα γατούλας τα ιδιαιτέρως κομψά λεπτά της τσιγάρα "πολυτελείας" που της δίνουν αέρα και κλάση...

Όλα αυτά χαράσσονται στο υποσυνείδητο και χωρίς να το θέλουμε...  Γιασμίν πες και συ τη γνώμη σου, είναι έτσι?
Η πραγματικότητα είναι η πιο επίμονη ψευδαίσθηση...  Άλμπερτ Άϊνσταϊν.

Offline yasmin1gr

  • Πρωτάρης
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
  • Ακόμη και τα ζώα υποφέρουν απο το κάπνισμα
ετσι ετσι ποτε δεν δείχνουν τον χοντρό ελληνάρα που μολις χλαπάκιασε και πίνει τον καφέ του με την κοιλιά να προεξέχει καπνίζοντας ... ;) :D ουτε την αναμαλιασμένη καπνιστρια να πλένεται καπνίζοντας το πρωι στο μπανιο...
Ζωοφιλικό Σωματειο Αργος- Ομάδα Ψυχολόγων Υπερ των Ζώων

Offline psyhunterson

  • Πρωτάρης
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
  • Human mind is a parachute. It works when it's open
ετσι ετσι ποτε δεν δείχνουν τον χοντρό ελληνάρα που μολις χλαπάκιασε και πίνει τον καφέ του με την κοιλιά να προεξέχει καπνίζοντας ... ;) :D ουτε την αναμαλιασμένη καπνιστρια να πλένεται καπνίζοντας το πρωι στο μπανιο...

αχχαχαχαχαχαχααα  είσαι απίστευτη :D :D :D :D :D :D :D   Πολύ γλαφυρή η περιγραφή σου ;D ;D ;D ;D ;D
Η πραγματικότητα είναι η πιο επίμονη ψευδαίσθηση...  Άλμπερτ Άϊνσταϊν.

Offline yasmin1gr

  • Πρωτάρης
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
  • Ακόμη και τα ζώα υποφέρουν απο το κάπνισμα
η πραγματικοτητα .... ;D
Ζωοφιλικό Σωματειο Αργος- Ομάδα Ψυχολόγων Υπερ των Ζώων

Offline minaki29

  • Πρωτάρης
  • *
  • Posts: 4
Τι μου θυμίσατε..

Μια φορά είχα πάει για μπάνιο σε μια παραλία που συχνάζαν φοιτητές. Απλώνω πετσέτα άσπρη και όταν πήγα να την παραμερίσω πιο πέρα είχε λεκέδες μαύρους. Τότε κάθησα για πλάκα και μέτρησα γόπες στα 4 τετραγωνικά που καθόμουν και μέτρησα 28! Φαίνεται κάποια παρεΐτσα καπνιστών είχε κάνει την ανάγκη της... Τι να πει κανείς. Είμαι χρόνια καπνίστρια (το κοψα προ μηνός) αλλά τουλάχιστον δεν πετούσα τις γόπες από δω κι απο κεί..

Offline spiros

  • Administrator
  • Παλαιό μέλος
  • *****
  • Posts: 476
  • Gender: Male
    • spiros.doikas
    • greektranslator
    • Μεταφράσεις Αγγλικά-Ελληνικά
  • Κάπνισμα: Δεν κάπνισα ποτέ
minaki29, καλώς όρισες και συγχαρητήρια που το έκοψες!
Γλύτωσες και τα λεφτά σου και την υγειά σου. Μπράβο!