Author Topic: Κάπνισμα σε τράπεζες - Alpha, Eurobank, Αγροτική, Εθνική, Millenium, HSBC  (Read 33145 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline spiros

  • Administrator
  • Παλαιό μέλος
  • *****
  • Posts: 476
  • Gender: Male
    • spiros.doikas
    • greektranslator
    • Μεταφράσεις Αγγλικά-Ελληνικά
  • Κάπνισμα: Δεν κάπνισα ποτέ
Κάντε τους αγωγή!

Πρόσφατα έλαβα το εξής μήνυμα [έχω αλλάξει ονόματα, κτλ.]:

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποιο ζήτημα που με απασχολεί. Είμαι κάτοικος [όνομα πόλης] και πρόσφατα τόλμησα να κάνω το αυτονόητο. Μηνυσα μια τράπεζα στην [όνομα πόλης] διότι κατά τη συναλλαγή μου σε αυτήν ο ταμίας προκλητικά, ασεβώς και αδιάφορα στην παράκλησή μου, κάπνιζε ενώπιόν μου.

Έτυχε μάλιστα και της κάλυψης της διευθύντριας της τράπεζας. Έχει εκδικαστεί το ποινικό μέρος της υπόθεσης κι έχουν καταδικαστεί πλην όμως θα ήθελα να γίνει κάτι πιο δραστικό για να περάσει ένα μήνυμα σε όλους αυτούς που δε σέβονται το δικαίωμά μου να παραμείνω υγιής και με ντουμανιάζουν με τον καπνό τους.

Επιχείρησα να βρω κάποιο συνήγορο στην [όνομα πόλης] για να με εκπροσωπήσει σε αγωγή για αποζημίωση που προτίθεμαι να κάνω αλλά βρίσκω απέναντί μου είτε αδιαφορία είτε άρνηση (στη μικρή κοινωνία της [όνομα πόλης] όλοι γνωρίζονται) είτε ακόμα και περιπαικτική διάθεση. Θα ήθελα τη συμβουλή σας και αν είναι δυνατόν να μου πείτε εάν θα μπορούσατε να μου βρείτε κάποιον ικανό δικηγόρο ο όποιος θα προωθήσει την αγωγή μου χωρίς όμως εκ των προτέρων αμοιβή, καθώς δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
« Last Edit: 31 Dec, 2008, 15:24:27 by spiros »