Μη καπνιστές > Αξιολόγηση χώρων

Χώροι για μη καπνιστές (εστιατόρια, καφετέριες, μπαρ)

<< < (2/7) > >>

psyhunterson:
αυτό που με εκνευρίζει είναι που πρέπει απελπισμένα να αναζητούμε χώρους μη καπνιζόντων και οτι η ίδια η νομοθεσία ορίζει τέτοιους χώρους (σα να μας κάνει χάρη) τη στιγμή που θα έπρεπε να υπάρχουν μόνο χώροι καπνιζόντων και μάλιστα αρκετά απομονωμένων από τον υπόλοιπο χώρο. Μετά μας λένε οτι το υπουργείο υγείας προειδοποιεί! Όταν σαν κράτος θεσπίζεις τέτοια γελεία και ειρωνικά ημίμετρα τι περιμένεις?

Χθες βγήκα με φίλη από Αγγλία και μου είπε οτι τελικά το απαγορέψανε και στους χώρους διασκέδασης με τη λογική οτι και αυτοί οι χώροι αποτελούν περιβάλλον εργασίας και είναι ανεπίτρεπο για όλους να εισπνέουν καπνό! Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά ακούω κάτι τέτοια και μετά μας βλέπω και μας να προσπαθουμε να διεκδικήσουμε με το ζόρι ένα χώρο μη καπνιστών και τα παίρνω στο κρανίο! ουφφ συγχήστηκα πάλι...  ;D

yasmin1gr:
Ελάτε μη το βαζετε κατω εδω κοντεύουμε να απαγορευτεί στην αλλαδα το τσίρκο με ζώα πραγμα που αποτελεί μεγάλη νίκη .. στον καπνο θα κολλήσουμε τωρα???

spiros:
yasmin1gr, μπορείς να βρεις ιστότοπους (εάν υπάρχουν) και διευθύνσεις των μαγαζιών στη Θεσσαλονίκη;

spiros:
Γνωρίζει κανείς για την πολιτική του La Pasteria | Cucina Italiana ;
Έχω πάει Κολωνάκι όπου εάν θυμάμαι έχει αίθουσα για μη καπνιστές, κάποιος άλλος που να έχει πάει και σε άλλα εστιατόρια της αλυσίδας;

yasmin1gr:
Δέν υπαρχουν σάιτς για τα μέρη αυτα θα κοιταξω για διευθύνσεις

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version