Author Topic: Γεια και χαρά σε όλους!  (Read 3215 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hara

  • Πρωτάρης
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
  • Κάπνισμα: Δεν κάπνισα ποτέ
Γεια και χαρά σε όλους!
« on: 07 Mar, 2010, 23:52:24 »
Χαιρετώ θερμά όλα τα μέλη του φόρουμ! Με λένα Χαρά, είμαι 24 ετών και είμαι καθηγήτρια Αγγλικών. Δεν ήμουν ποτέ καπνίστηρια και ο καπνός του τσιγάρου με ενοχλέι πολύ, αφού μετά από λίγο πονάει ο λαιμός μου, δακρύζουν τα μάτια μου και με πίανει βήχας. Πηγαίνω πάντα σε καφέ που απαγορεύεται το κάπνισμα, όπως Sartbucks, Costa Coffee, καφέ πολυκαταστήματος Αττικα και Hondos Center και τελευταία στο Public. Όσο περισσότερα μέρη ανακαλύψουμε τόσο το καλύτερο!

Ανακάλυψα το site ψάχνοντας πληροφορίες για καφε και εστιατόρια μη καπνιστών στην Αθήνα, αλλά και συμβουλές για την αντιμετώπιση των καπνιστών στην εργασία, ταξί, μέσα μαζικής μαζικής μεταφοράς (αναφέρομαι σε οδηγούς λεωφορίων).

Πιστεύω ότι τα πράγματα μπορούν να βελτιωθούν αν όλοι κάνουμε αισθητή την παρουσία μας σε όποιους δε σέβονται το αυτονόητο δικαίωμα στην υγεία και τον καθαρό αέρα σε όλους τους χώρους. Η νοοτροπία στη χώρα μας στο θέμα του καπνίσματος παραμένει πρωτόγονη, αλλά ας ελπίσουμε ότι τα πράγματα θα βελτιωθούν. Στο site αυτό βρήκα πολλές χρήσιμες συμβουλές και είναι ένας θαυμάσιος τρόπος να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας. Καλή συνέχεια σε όλους!!!

Offline spiros

  • Administrator
  • Παλαιό μέλος
  • *****
  • Posts: 476
  • Gender: Male
    • spiros.doikas
    • greektranslator
    • Μεταφράσεις Αγγλικά-Ελληνικά
  • Κάπνισμα: Δεν κάπνισα ποτέ
Απ: Γεια και χαρά σε όλους!
« Reply #1 on: 09 Mar, 2010, 00:55:03 »
Καλώς όρισες, Χαρά -:)

(Είμαστε και συνάδελφοι).

Όντως, όπως τα λες είναι, πρέπει να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας για να αλλάξουν τα πράγματα.
Αν έχεις κάποιες προσθήκες για μέρη χωρίς καπνό καλό θα ήταν να κοινοποιηθούν εδώ: http://www.nonsmokersclub.com/forum/index.php?topic=99.0