Μη καπνιστές > Νομοθεσία

Τι ισχύει επίσημα για τους καπνιστές οδηγούς;

(1/4) > >>

spiros:
Από kaeir:

Ξέρει κάποιος να μου πει τι ισχύει επίσημα για τους καπνιστές οδηγούς ;Ξέρω ότι η απαγόρευση είναι γενικά και για τους οδηγούς.Υπάρχει κάποιοα νομοθεσία που να αναφέρει κάτι συγκεκριμένα;
Γνωρίζετε εάν εξαιρείται γενικά κάποια ομάδα από τους κανονισμούς της απαγόρευσης;
Σπύρο μήπως έχεις εσύ στοιχεία;

Σπύρος:

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι ξεχωριστό γι' αυτούς.

antismoke:
Ισχυρίζονται ότι αν δεν γράφει την απαγόρευση (όπως κάποιες άλλες) στην άδειά τους,δεν ισχύει και δεν έχουν κυρώσεις.Αυτές τις απαγορεύσεις που τους περιορίζουν,τους τις βάζει στην άδεια ο ΕΟΤ και ως τώρα δεν τους απαγορεύει τίποτα.Γι'αυτό και υπόκεινται μόνο στην εσωτερική νομοθεσία του ΕΟΤ(έτσι λένε).Δεν το πιστεύω,αλλά ψάχνω στοιχεία.

spiros:
Αναφέρεσαι σε συγκεκριμένο τύπο καπνιστών; Π.χ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση θα έχει ο ΕΟΤ με τα αστικά / υπεραστικά λεωφορεία.

kaeir, μετά από τελεία, κόμμα, κ.λπ., βάζε διάστημα.

antismoke:

--- Quote from: spiros on 04 Sep, 2006, 18:49:04 ---Αναφέρεσαι σε συγκεκριμένο τύπο καπνιστών; Π.χ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση θα έχει ο ΕΟΤ με τα αστικά / υπεραστικά λεωφορεία.
--- End quote ---

 Μιλάω για τα τουριστικά ιδιωτικά λεωφορεία. Αυτά ανήκουν στον ΕΟΤ.

antismoke:
 Eπειδή έψαξα καλύτερα το θέμα, εντέλλει ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ακόμη και στα τουριστικά ιδιωτικά λεωφορεία βάση νόμων που ισχύουν και έχει η τουριστική αστυνομία.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version