Μη καπνιστές > Αντιμετώπιση καπνιστών

Κάπνισμα σε ταξί - αντιμετώπιση ταξιτζήδων που καπνίζουν [Παράπονα και Καταγγελίες στο 1019]

<< < (2/3) > >>

psyhunterson:
εγώ πλέον δεν παίρνω πολύ συχνά ταξί, αλλά κάποτε που το συνήθιζα, ντρεπόμουν να μιλήσω και γενικά έλεγα μέσα μου οτι θα κάνω υπομονή μέχρι να φτάσω σπίτι μου. Άλλωστε οταν έπαιρνα ταξί, σήμαινε οτι ήταν πολύ αργά για αστικό, άρα γυρνούσα από νυχτερινή διασκέδαση που ούτως ή άλλως είχα φάει την κάπνια του αιώνα! στο Ελλάντα είμαστε...

πάντως μπράβο παιδιά που αντιστέκεστε και διεκδικείτε τα αυτονόητα!

yasmin1gr:
Εχω κι ενα καλο να σας πω.. σημερα μπηκα σε ενα τυχαια και καπνιζε.. τι να κανω χριστουγεννα δεν βρισκεις ευλκολα αλλον.. ευγενικα του ειπα μηπως θα μπορουσε να μη καπνιζει γιατι με πειραζει και... το πεταξε! .. και δέν μουρμούρισε καθολου! αντιθετα ξεχασε να βαλει ταξιμετρο και μου ζητουσε λιγοτερα απο οτι συνηθως .. φυσικα του εδωσα κατι παραπανω απ τη χαρα μου ;D

yasmin1gr:
Βρήκα λυση ( ελειπα λογω χαλασμενου πισιου) οτα ερχεται καπνιζων ταξι ανοιγεις τη πορτα σαν για να μπεις και λες αα εχω προβλημα με τον καπνο θα παρω αλλον .. 99% ακους φωνη απελπισμενου για πελατη ταξιτζη "το σβήνω το σβήνω..." ;D

Alexandra_K:

--- Quote from: yasmin1gr on 22 Jan, 2008, 01:04:31 ---Βρήκα λυση οταν ερχεται καπνιζων ταξι, ανοιγεις τη πορτα σαν για να μπεις και λες αα εχω προβλημα με τον καπνο θα παρω αλλον .. 99% ακους φωνη απελπισμενου για πελατη ταξιτζη "το σβήνω το σβήνω..." ;D

--- End quote ---
Δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω το ίδιο, επειδή ο ταξιτζής που αντιμετώπισα πρόσφατα το άναψε αρκετή ώρα αφού είχα μπει μέσα. Το ταξί ήταν σε αθλία κατάσταση, είχε στη διαπασών ένα ραδιόφωνο με συζήτηση για ποδόσφαιρο, και μετά από λίγο άναψε και το τσιγάρο του. Το μόνο που έκανα ήταν ότι άνοιξα διάπλατα το παράθυρο (ενώ έκανε πολύ κρύο) για να τον ξεπαγιάσω. Δεν διαμαρτυρήθηκε, πάντως. Συνέχισε να καπνίζει απτόητος.

patroklos27:
Οτα έχει πελάτη να μη καπνίζει ( εφόσον ενοχλήται ο πελάτης ) διαφορετικά δε συντρέχει λόγος.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version